Liga basketbalistov má starého favorita, zato nový názov

Středočeši rovnako ako v minulom ročníku dostali výnimku a v základnej časti odohrajú len polovicu zápasov. Kvôli nabitému programu navyše nebudú obhajovať triumf v Českom pohári, do ktorého sa ani neprihlásili.

& quot; Keď som sa dozvedel počas leta, že Mattoni už s nami nebude spolupracovať, začali som rokovania a získali nového partnera – Kooperativa . Sme radi, že sa spojíme s nadnárodnou spoločnosťou, ktorá verí basketbalu a že to pomôže obom stranám, & quot; povedal predseda Slovenskej basketbalovej federácie Miroslav Jansta na tlačovej konferencii. & Quot; Mattoni má iné priority, basketbal však úplne neopúšťa.Máme projekt stredoškolské ligy, na ktorom s ňou chceme spolupracovať, & quot; dodal.

Kooperativa skôr sponzorovala 11 sezón ligu volejbalistov. Teraz bude spolupracovať s basketbalom, podmienky zmluvy stávková kancelária Bet365 nebudú obe strany komentovať. & Quot; Platí však, že Kooperativa je štedrejší sponzor, než bola Mattoni, & quot; uviedol predseda ligy Zdeněk Bříza.

NBL sa zúčastní rovnakých 12 tímov ako v minulej sezóne. Opäť sa v základnej časti bude hrať Štvorkolesové, pričom len Nymburk zohrá polovicu zápasov, pretože má kvôli navýšeniu počtu zápasu vo VTB lige nahustený program.Z tohto dôvodu sa ani neprihlásil do Českého pohára, ktorý v predchádzajúcich ôsmich ročníkoch vyhral.

& quot; Je to kvôli termínom. Máme program ako tímy v NBA, dve tretiny rozpočtu padnú na náklady s cestovaním, preto tam pohár nenapcháte, & quot; povedal Jansta, ktorý je zároveň šéfom Nymburku. & Quot; Zase to ale bude motivácia pre ostatné tímy, že majú šancu vyhrať trofej, & quot; dodal.

jedenásťnásobne šampión Nymburk cez leto ešte posilnil, keď priviedol kvalitné zahraničné posily či skúseného reprezentanta Ľuboša Bartoňa. & Quot; Tím vyzerá veľmi dobre. V lige nebudeme mať konkurenciu a znovu sa pokúsime zakončiť sezónu bez porážky.To nie je vychvaľovanie, ale jednoducho fakt, & quot; povedal Bartoň.

Do play-off postúpi prvých osem celkov a najväčšie šance na popredné umiestnenie za Nymburk sa dávajú Pardubicím, ktoré získali posily z Prostějova. Vicemajster z Hanej prešiel úplnou obmenou kádra, keď z hlavných opôr zostali len Radek Nečas a Pavel Slezák. K nim však vedenie tímu priviedlo zaujímavé posily ako Jana Tomance či mladého rozohrávača Radovana Fajčila, ktorý sa vrátil z angažmánu v Španielsku.

& quot; U Prostějova uvidíme, ako si to sadne. Svoju kvalitu si udržali aj Ostrava a Opava, ktorá by mala byť stavky Unibet ešte silnejší. Podobne je na tom Děčín.Takže liga by mala byť minimálne rovnako kvalitné ako v minulej sezóne, & quot; uviedol Jansta.

Posledné dva celky sa po sezóne stretnú v baráži s najlepšími dvoma tímami prvej ligy. & Quot; V minulej sezóne sa baráž nehrala, pretože z nižšej súťaže do nej nikto nechcel. Uvidíme, ako to bude tentoraz, & quot; pripomenul športový riaditeľ ligy Zdeněk Ringsmuth.

Sezona sa naplno rozbehne cez víkend, dnes sa však predhrieva zápas Nymburku s Ústím nad Labem. V pondelok od 17:45 budú zápasy NBL pravidelne vysielané na ČT Sport.