Austrálske olympijské škrty: „Jednoducho málo peňazí v systéme“

„Toto je urážka pre niektorých našich veľkých olympijských šampiónov,“ uviedol Coates na ohnivej tlačovej konferencii, v ktorej bude ďalej popisovať nálezy ako „neúctivé“, „naivné“ a „austrálske“. Pred vydaním správy Coates loboval v vláde za zvýšenie financovania o 100 miliónov dolárov, aby sa zaistilo, že Austrália zostane v prvej päťke olympijských medailí. Namiesto toho autor správy David Crawford účinne zastrelil Coates a AOC tým, že sa snažil rozšíriť „športový úspech“ tak, aby znamenal fitnes a účasť Austrálčanov na ňom, a medailí, nie toľko. Thorpe a darí sa internetové stávkové kancelárie zlomenému olympijskému modelu financovania Prečítajte si viac

Crawford bol predsedom KPMG na dôchodku, okrem iného, ​​keď bol poverený predsedaním hodnotiaceho panelu.Spolu s ôsmimi poprednými ľudmi dospel k záveru, že by sa malo viac peňazí venovať na športy, ktoré hrá viac Austrálčanov – takzvané „životné športy“, ako je kriket, golf, tenis a futbal. V správe sa uvádza, že malá účasť na „olympijských“ športoch – lukostreľba, grécky rímsky zápas a iné osoby, ktoré každé štyri roky striekali hlavy nad popelnicu verejnej apatie, dostala finančné prostriedky neprimerané ich verejnému záujmu a výhodám. ono.

„Naznačuje pán Crawford zlaté medaile, ktoré v Pekingu získali Matthew Mitcham, Steve Hooker a Ken Wallace pre Austrálčanov nič neznamenali? Hovorí nám, že zlaté medaile, ktoré získali naši veslári a námorníci, sa počítajú za nič?Nechám na Bet365 live stávky vás, aby ste povedali [lukostrelcovi] Simonovi Fairweatherovi a [vzpieračovi] Deanovi Lukinovi, že už nie je hrdina, “povedal Coates.

Argument AOC bol – a stále zostáva -, že austrálski víťazi zlatých medailí inšpirujú budúcu generáciu športovcov ako zdravú ľudskú formu šikmej ekonomiky. Súčasný šéf AOC Matt Carroll tvrdí, že návratnosť vládnych investícií do športu je „výrazná dividenda v oblasti zdravia v komunite a výhody, ktoré austrálski športovci pôsobiaci na medzinárodnej scéne prinášajú, ako je národná hrdosť, inšpirácia pre našu mládež a sociálna súdržnosť“.

Ešte deväť rokov od Crawforda, oddelenia austrálskej vlády zameraného na financovanie športu, Sports Australia, sa podarilo zvýšiť, znížiť a zrušiť financovanie olympijských športov na základe pravdepodobnosti austrálskych medailí v Tokiu.A teraz je na rade Carroll, aby sa obával.

Najprv však vysvetlíme zúčastnené strany:

Šport Austrália je prevádzková značka austrálskej komisie pre šport. Je to federálny vládny orgán riadený radou komisárov. Títo ľudia určujú, koľko peňazí ide do toho orgánu vrátane olympijských vysokovýkonných jednotiek.

Austrálsky olympijský výbor nie je neziskový a nie je v súlade s vládou. AOC pochádza z grantov Medzinárodného olympijského výboru a olympijských organizačných výborov, sponzorstva, udeľovania licencií a získavania finančných prostriedkov. AOC vyberá austrálske tímy a vysiela ich preč, aby súťažili v športových karnevaloch sponzorovaných MOV.Podľa jej finančného výkazu za rok 2017 bola táto hodnota 153 miliónov dolárov v čiernej farbe. Je to o „vysokom výkone“ – zapojiť sa do elitných športovcov a zmeniť ich na potenciálnych víťazov medailí

Cieľom každého z týchto orgánov je „úspech na medzinárodnom pódiu“ a tým, aby sa Austrálčania cítili dobre. A to sa nezmenilo. Zmenilo sa množstvo peňazí, ktoré určité športy dostanú na základe pravdepodobnosti získania medailí. Spoločnosť Sports Australia v najbližších dvoch rokoch do 12 vysokovýkonných programov vloží 6,7 milióna dolárov.Tí, o ktorých sa predpokladá, že dosiahnu medaily – ženský futbal, ženský softball, ragby sedmičky – dostanú pred Tokiom povzbudenie.

Medzitým tieto športy považované za menšie šance – vrátane plachtenia, atletiky, gymnastiky a volejbalu – dostanú menej finančných prostriedkov. Stolný tenis a synchronizované plávanie, ktoré nemajú šancu na medailu, nedostanú vôbec žiadne prostriedky. Nikto si nemôže dovoliť hostiť olympijské hry, ale na MOV sa jeho veľkonočnosť nikdy nezastaví Andy Bull Prečítajte si viac

Hlavný Carroll hovorí, že AOC je „realistický“ a chápe, že je tu len toľko peňazí, aby sa dalo obísť. Napriek tomu tvrdí, že výkonnosť športovcov bez finančných prostriedkov bude trpieť. „V tomto prostredí je veľmi ťažké plánovať a produkovať vysoký výkon. V systéme jednoducho nie je dosť peňazí.Bolo by naivné myslieť si, že vysokovýkonní športovci sa môžu tešiť na svoju najlepšiu prípravu, keď sú pod finančným tlakom na koučovanie, programy, súťaže a rastúce náklady. “

Podľa Carrolla sa celkové financovanie olympijských športov v skutočnosti znížilo. za posledných osem rokov o 20%. V októbri loboval za vládu ďalších 60 miliónov dolárov.Namiesto toho AIS obmedzuje financovanie niektorých športov.

„AOC bude naďalej tvrdiť, že investície vlády do športu sa nelíšia od investícií do akéhokoľvek iného odvetvia – dividendy sú odlišné, ale o nič menej dôležité pre hospodárstvo a krajinu, v skutočnosti dôležitejšie. “

Zmysel pre šport je dôležitý pre niekoľko relevantných ukazovateľov: účasť, účasť, prítomnosť na sociálnych sieťach a veľký, cez ktorý všetky peniaze prúdia, televízne ratingy. A zatiaľ čo Coates silne zábral proti Crawfordovej správe z roku 2009, kriket a futbal prikývli. Zhodli sa preto na tom, že prečo, pán Crawford, by vláda mala dotovať naše športy na preskúmanie všetkých výhod, ktoré prinášame.

V prípade olympijských športov sa dôležitosť meria na schopnosti športovcov získať medailu. l,[[9c169a0344d2fd24432146b22add407e,”.Bude existovať argument, že bez investícií nemôžu existovať žiadne medaily. Existuje však aj argument, že či Austrálčan vyhrá zlato v taekwondo, neovplyvní blahobyt Austrálčanov.