Јесс Стреттон осваја Паралимпијски стреличар за злато да би Британији дала чисту маму

<п> Деца, ех? Нема поштовања према старијима ових дана. Женствени завршни спотови В1-а завршили су Јесс Стреттон, 16-годишњака из Хемел Хемпстеада, оспоравајући старосну празнину да би освојила своје прво параолимпијско злато на рачун свог 55-годишњег Паралимпицс ГБ-а, Јо Фритх-а. Џесс Стреттон пуцање за Параолимпијско злато након кратког, али изузетног пораста | Том Морган Прочитајте више <п> Мало забаве завршило се Стреттоном постајући паралимпијски шампион пре него што јој је дозвољено да гласује. Својим признањем, она је само узимала спорт на цасуалној основи након што је у 2012. години била у јуниорском кампу. Имала је само 12 година. Стреттон није могла да замисли шта би она радила четири године касније.На крају крајева, многи тинејџери славе завршавање својих ГЦСЕ-а освајањем Паралимпијског злата у Рио-у. Стреттон, који користи инвалидска колица након рођења церебралном парализом, почео је јутро туком другог колега Вицки Јенкинса, у полуфиналу за постављање златне медаље. <п> Док је Јенкинс била разочарана због тога што је одбила место у финалу, играла је своју улогу у продуктивном излету за стрелце ПаралимпицсГБ. Када је погодила мету са својом последњом стрелицом у својој бронзаној утакмици против јужнокорејског Ким Ок-Геум-а, 39-годишња победа 125-124 је запечатила прву чисту победу у Британији у било којем спорту, јер су доминирали у Б7 / 8 травњацима у 1996. <п> Фритх, који је освојио сребро у В1 појединачном догађају и злату у тимском догађају на прошлогодишњем свјетском првенству, није имао никаквог помака.Наступала је и на Паралимпијском дебију. Пре него што је учествовао у пливању, Фритх је угризао бубањ стреличарства када је видјела тренинг сједнице у њеном локалном клубу након што је пливала у базену. <п> Брзо је показала успјех за то и освојила индивидуалне и мешовите тимове на Европском првенству раније ове године. Фритх, који има вишеструку склерозу, може бити оправдано уверен у рушење Стретоновог великог дана. Умјесто тога, међутим, то је била млада особа која се освети за њен пораст Фриту у финалу Европског првенства, што показује нервозу изван својих година да освоји 137-124. Здрава маргина победе била је доказ Стреттонове класе, а страх за њене ривале је да ће наставити да се побољшава. На олимпијском стадиону, још 16-годишњакиња је потврдила своју трећу медаљу у Рио .Мариа Лиле је освојила бронзу у Т35 200м, већ је узела сребро и бронзу на релијеру 4к100м и 100м. Кина Зхоу Ксиа поставила је светски рекорд од 28.22сец на путу да освоји своје друго злато за додавање до наслова 100м, док је Аустралија Исис Холт освојила сребро у 28.79. Лајл, петоструки европски шампион, завршио је у 29.35. <п> “Волио сам да радим част части, јер то нисам учинио 100м”, рекао је Лајл. “То је била најбоља сезона, о којој сам задављена. Бриљантно је да сам освојио три медаље на првим Паралимпијским играма. Нисам могла да се такмичим са кинеском девојком, тако да сам требала учинити све од себе. “