Павел је почео први трчање за Рангерс, а Нечас се придружио Царолини

<П> Одбрана Нил Пионки је аутор једног циља дербија између Нев Иорк Рангерс и Исландерс. Утакмица у Мадисон Скуаре Гарден одлучила се у трећем минуту. </П> <п> У прве две трећине противе се укрцао млади-чешки-словачки голман школу. Хоме гатеваи са десет третмана успешно одбранио <б> Ондреј Павелец </б> и напади Блуесхиртс са којима се суочавају Јарослав Халак, који статистичари рачунајући у исто време 22 спасава. Наизменичним парова Брандон Халверсон – Имон МцАдам онда нула бранио само први именован. </П> <п> У додатним Павелец Чешкој хокеј утакмице представљао први пут и Линесман <Б> Либор Суцханек </б> која се бори за стављање на листу судија за нову сезону познатог такмичења. </П> <п> Млади нападач Филип Цхитил се није придружио Ренџерсу.Са друге стране, Мартин Нечас у дресу Царолина оставио је још једну премијеру. На леду, Буффало је допринео да Хуррицанес 3: 2 победи преко центра друге офанзиве формације са крилима Јоориса и Саареле. Играо је 14 минута утакмице и постигао једну плус поену у статистици +/-. Без учешћа Чешке одржан је меч између Бостона и Монтреала. Хоусе Сцхаллер је освојио победу домаћина за 3: 2. Први нацрт, швајцарски Ницо Хисцхиер, завршио је меч између Њу Џерсија и Вашингтона. У 56 минута, Девилс је постигао 4-1 за финале.Пораз спречити голмана <б> Витек Ванечек </б>, којим Вашингтон одцхитал за 30 минута и 17 снимака уновчио три пута. Цзецх млади Павел Зацх и гостујући Јакуб Врана у игри, зар не. </П> <п> Са је шири кадар у узастопне утакмице тежак канадских ривала Цалгари и Едмонтон. У оба случаја, Ојлерз је победу код куће после резултатима 5: 2 и 5 противника на леду: 4тх У Едмонтону са кадар Фламес правом и лутали <б> Давид Риттицх </б> и 29 минута од девет хитаца уновче двапут. Напред <Б> Мајкл Фролик </б> који је био старији играчи Цалгари на почетку кампа најбољи физичке тестове, напротив, он је почео у кућном мечу.Аризона – Лос Анђелес меч је отказан због лошег леда. </П> <п>