Ο ίδιος ο στόχος του Krmaš συνέβαλε στην κάθοδο, η ομάδα του Jirásek έχει περισσότερες ελπίδες

Στον τελικό γύρο, ο Φράιμπουργκ υπέκυψε στο Αννόβερο και ο τσέχος αμυντικός Παύλος Κρμάς συνέβαλε δυστυχώς στο δικό του στόχο.

Έχασε στο Αννόβερο από το τρίτο λεπτό, όταν ο Ιαπωνός μέσος Kijotake νίκησε το κέντρο του Albornoz. Η φιλοξενούμενη ομάδα είχε την άμυνα της 2 – 0 μετά από 2 λεπτά. Η διόρθωση της κατάστασης πέτυχε τον καθορισμό του Πέτερσεν, αλλά στο σημαντικό σημείο που δεν έφτασε το Freiburg.

Το δεύτερο φθίνουσα Πάντερμπορν ξεκίνησε το καλά ματς και Στουτγάρδη ήδη στο τέταρτο λεπτό προβάδισμα χάρη σε Vucinovice. Η Doavi κατάφερε να κάνει τη διόρθωση του Didavi μετά από άμυνα στο σπίτι, σε μια προσπάθεια να διώξει την μπάλα από την περιοχή με την πέναλτυ, γλίστρησε. Στο 72.είκοσι τέσσερα λεπτά για να σώσει Στουτγάρδη επιθετικός Ginczek Paderborn και έτσι μετά από ένα χρόνο πίσω στη δεύτερη Bundesliga. Ο αμυντικός της Στουτγκάρδης, Adam Hloušek, δεν ήταν έτοιμος για τον αγώνα στον πάγκο.

Αμβούργο μετά το πρώτο εξάμηνο μονομαχία με Σάλκε δεν φαίνονται καλά μετά το διάλειμμα, αλλά ανέλαβε τα ηνία του αγώνα και να αποφεύγονται οι ράγες παρέχει άμεση κάθοδο. Στο 49ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τον Olič, εννέα λεπτά αργότερα έθεσε το πρώτο του γκολ στην εποχή του υπερασπιστή Rajkovic. Ο μέσος Αμβούργο Petr Jiráček πήρε τα δύο τελευταία λεπτά του αγώνα.

Οι κορυφαίες θέσεις παρέμειναν οι ίδιες. Βόλφσμπουργκ δεμένα στην Κολωνία 2: 2 και κατέχει τη δεύτερη θέση μπροστά από το στοιχημα Μενχενγκλάντμπαχ, ο οποίος έχασε το προβάδισμα του ενός γκολ και έχασε από Augsburg 1: 3Ντόρτμουντ νικήσει Βρέμη. 3: 2 για τους επισκέπτες φορά έσπρωξε αναπαράστασης της άμυνας Theodor Gebre Selassie

Wolfsburg Παρά το γεγονός ότι κατάφερε μετά από μία αποτυχημένη έναρξη του αγώνα στην Κολωνία, όπου μετά από μόλις τρία λεπτά που χάνονται μετά από Osakově γυρίσματα, άλλη κατάσταση χάρη στους στόχους του Γκούσταβ και Περίσιτς, αλλά ακόμα δεν κέρδισαν τους “λύκους”. Η νίκη των τριών σημείων καθορίζεται από το στόχο του Knoche. Λυπούμαι που Wolfsburg, αλλά πολύ δεν πρέπει, δεδομένου ότι η τρίτη Mönchengladbach έχασε στο σπίτι. 1: 3 με Άουγκσμπουργκ, ο οποίος ανέβηκε στην πέμπτη θέση μπροστά από την Σάλκε και εξασφάλισε την άνοδο στην βασική ομάδα του Ευρωπαϊκού Λιγκ

Kagawa ήταν και στις τρεις στόχους Ντόρτμουντ στο πρώτο μισό της μονομαχίας ενάντια στη Βρέμη. Πρώτον, μετά από δεκαπέντε λεπτά του αγώνα το ίδιο κάνει περίπου δύο λεπτά αργότερα έστειλε ένα πέρασμα πίσω από την άμυνα Aubameyangovi, που σκόραρε 16γκολ τη σεζόν. Αν και Βρέμη μειωθεί λόγω Öztunaliho, κατά το πέρας της κατοχής αλλά Kagawa βγάζει ένα λάκτισμα μεγάλου βεληνεκούς να Mchitarjana η οποία στη συνέχεια přeloboval τερματοφύλακας. Στη δεύτερη πράξη διορθώσουν το σκορ στο 3:. 2 τρίτο γκολ της σεζόν Gebre Selassie

Ντόρτμουντ κατατάσσεται έβδομη θέση και την επόμενη σεζόν θα παίξουν τουλάχιστον το προκριματικό γύρο του Ευρωπαϊκού Λιγκ. Για προπονητής Jürgen Klopp και ο μέσος Sebastian Kehl Ήταν το τελευταίο παιχνίδι για την Ιντούνα Παρκ Ντόρτμουντ σήματος. Αλλά στις 30 Μαΐου εξακολουθεί Μπορούσια Βερολίνου θα λάβει χώρα στον τελικό του γερμανικού Κυπέλλου με Βόλφσμπουργκ Αρχική

Το Master Μπάγερν σπορτινγβετ bonus εγγραφης Μονάχου νίκησε Μάιντς. 2: 0, ο μέσος δεύτερος στόχος βαθμολόγησης Σβάινσταϊγκερ, ο οποίος έπαιξε την 500η ανταγωνιστικό αγώνα για το σύνολο της Βαυαρίας.Μπάγερν διατηρούνται σε 22 αγώνες της Bundesliga φέτος, μια καθαρή πλάκα, ξεπερνώντας ρεκόρ από τη σεζόν 2012/13.

Darmstadt νίκησε στον τελευταίο γύρο του δεύτερου τμήματος Αγ Pauli 1: 0 και μετά από περισσότερα από τριάντα χρόνια πήγε στον ανώτατο ανταγωνισμό. Bundesliga έπαιξε για τελευταία φορά το 1982. Η κεντρική γερμανική ομάδα στην κορυφαία κατηγορία θα συμπληρώσει ο νικητής του δεύτερου τμήματος Ingolstadt, η οποία είχε την διαδικασία πριν ο τελευταίος γύρος είναι ήδη βέβαιο. Μπαράζ με το Αμβούργο ένα σημαντικό υπαγωγή πρωτάθλημα θα παίξει τρίτη Καρλσρούη.

Για να Darmstatdu είναι μια τεράστια έκπληξη, μετά από όλα, μια λέσχη της stopadesátitisícového πόλη ήταν μια νέα εταιρεία με τη φετινή δεύτερη Bundesliga και πριν από τέσσερα χρόνια έπαιξε ακόμα και μόνο το τέταρτο υψηλότερο ανταγωνισμό.